Ірина Дерюгіна: Чемпіонат Європи з художньої гімнастики відбудеться у Палаці спорту з дотриманням усіх протиепідемічних правил

Коментар першого віце-президента Української федерації гімнастики Ірини Дерюгіни щодо дозвільних документів та заходів безпеки під час 36-го Чемпіонату Європи з художної гімнастики “Київ-2020”:

Чемпіонат Європи з художньої гімнастики вперше цього року проходить у жорстких умовах світової пандемії коронавірусу. Так склалося, що Україна стала першою країною, яка організовує європейську першість з художньої гімнастики в той час, коли діють карантинні обмеження. Ми усвідомлюємо, що ситуація у світі є непростою. Тому головним пріоритетом для нас залишається безпека усіх учасників, які 26-29 листопада приїдуть до Києва.

На сьогодні місцевий оргкомітет (LOC) отримав офіційні запевнення від Міністерства молоді та спорту України про те, що 36-ий Чемпіонат Європи з художньої гімнастики “Київ-2020” відбудеться у “Палаці спорту” у визначені терміни. Ця тема стала предметом обговорення на спільній нараді 6 листопада між Мінмолодьспорту, Міністерством охорони здоров’я та Київською міською радою.

Крім того, ми отримали офіційний лист за підписом головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. У документі йдеться про те, що на території Києва, який входить до “помаранчевої” зони, дозволяється проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд. Такі заходи мають проводитись без глядачів та з дотриманням протиепідемічних правил.

Відтак особливий акцент хочу зробити саме на правилах інфекційної безпеки. Європейський гімнастичний союз напередодні Чемпіонату Європи розробив дуже детальний регламент проведення змагань в умовах Covid-19. Ми, як місцевий оргкомітет (LOC), при підготовці змагань керуємось кожним пунктом цього важливого документу.

Коротко про деякі правила цього Регламенту. До змагань допускаються особи з негативним ПЛР-тестом. Це стосується як учасників змагань, так і персоналу, суддів, тренерів, волонтерів та медіа. В разі позитивного випадку Covid-19 під час заходу будуть відслідковуватися усі контакти людини, яка захворіла. На місці працюватимуть медичні служби LOC та Європейського гімнастичного союзу. Обов’язковими є одноразові маски для усіх, дезінфекція поверхонь по кілька разів на день. Перед церемонією нагородження дезінфікуватимуться навіть медалі. Скасовуються усі громадські заходи, такі як заключний банкет, гала-концерт, екскурсії по місту, прийоми.

Місцевий оргкомітет гарантує максимальне дотримання усіх правил безпеки під час Чемпіонату Європи з художньої гімнастики. Ми розуміємо цю відповідальність. Більше того, на моє переконання, кожна людина, яка сьогодні задіяна до цих змагань, робить величезний подвиг заради спорту.

Я твердо переконана, що спорт має жити і розвиватися. Він робить нас сильнішими, а світ яскравішим. Впевнена, у нас все вийде!

ПОДІЛИТИСЬ:
Офіційна веб-сторінка чемпіонатів Європи з художньої гімнастики 2020