Прев'ю до Чемпіонату Європи: список країн, фаворити, трансляція

Вже 26 листопада у київському Палаці спорту розпочнеться 36-й Чемпіонат Європи з художньої гімнастики. Континентальну першість Україна приймає вперше з 2004 року. Цьогорічні змагання – найбільші в європейській гімнастиці з моменту початку пандемії, тож усі спортсменки прагнуть показати найкращий результат після вимушеної тривалої перерви.

Які країни виступатимуть?

Загалом 23 країни візьмуть участь на турнірі. Боротьбу за 8 комплектів нагород розпочнуть 115 гімнасток: 24 дорослих гімнасток в індивідуальних та 6 команд у групових вправах, а також 57 юніорок.

Повний перелік країн, які братимуть участь у змаганнях: Андорра, Азербайджан, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Франція, Угорщина, Ізраїль, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Македонія, Чорногорія, Румунія, Словенія, Сербія, Туреччина та Україна.

Хто фаворит?

Запекла боротьба за медалі багатоборства серед дорослих очікується між такими зірками європейської гімнастики, як Арзу Джалілова та Зохра Агамірова (Азербайджан), Аліна Гарнасько та Анастасія Салос (Білорусь), Катрін Тасєва та Боряна Калейн (Болгарія), Ніколь Зелікман та Ліной Ашрам (Ізраїль). Також великі шанси завоювати медалі – в українських гімнасток Вікторії Онопрієнко та Єви Мелещук.

У групових змаганнях участь візьмуть 6 команд: Азербайджан, Естонія, Франція, Ізраїль, Туреччина та приймаюча Україна. Окрім того, більш ніж півсотні юніорок розпочнуть змагання в індивідуальному заліку.

Формат та розклад змагань

Торік 24 найкращі гімнастки (максимум по дві на кожну країну) вибороли можливість представляти свою країну в фіналі багатоборства цього року. Країни, які не пройшли кваліфікацію, представлені однією гімнасткою. На жаль, через пандемію коронавірусу, олімпійські ліцензії на цьогорічному Чемпіонаті Європі розіграні не будуть, проте усі гімнастки боротимуться за нагороди.

6 дорослих команд змагатимуться у багатоборстві, у командному (разом з юніорками) та предметному заліку. У свою чергу, юніорки виконають 4 вправи в кваліфікації, щоб мати можливість виступити у фінальному дні змагань.

Розклад усіх чотирьох змагальних днів представлений на нашому сайті за цим посиланням. Нагадаємо, що титульним партнером Чемпіонату Європи з художньої гімнастики 2020 є Parimatch

Як слідкувати за змаганнями та де дивитись?

Усі охочі зможуть дивитися трансляцію онлайн на платформі OLL.TV, а також на сайті Eurovision. Змагання юніорок транслюватиме gymtv.online.

Традиційно Європейська гімнастика надаватиме стартові списки, результати, інтерв’ю, цитати, фотографії, відео та звіти про змагання на своєму веб-сайті та в соціальних мережах. Окрім того, всі актуальні новини можна відслідкувати за офіційними хештегами події у соціальних мережах: #EChKyiv, #YouMakeThisWorldGlow, #тизапалюєшцейсвіт

ПОДІЛИТИСЬ:
Офіційна веб-сторінка чемпіонатів Європи з художньої гімнастики 2020