Україна та Туреччина тріумфують у командних змаганнях, а юніорки розіграли 4 комлпекти нагород

Сьогодні дійсно історичний день на 36-му чемпіонаті Європи з художньої гімнастики в Києві, оскільки Естонія та Туреччина вибороли перші в своїй історії медалі!

У фіналі вправи з 5 м’ячами господарки турніру зібрна Україна продемонстрували вражаючий виступ, набравши 35.350 і встановивши недосяжну для інших команд планку. Другою стала команда Ізраїлю яка відстала від України майже на цілий бал, а найкраща команда кваліфікації в особі Азербайджану не змогла повторити свій успішний виступ і не потрапила до призової трійки. Збірна Естонії зуміла завоювати бронзові нагороди.

Фінал з 3 обручами та 2 парами булав тримав у напрузі до самого кінця. Туреччина та Україна набрали однакову кількість балів (31.150), з однаковою складністю та показником виконання, проте додаткові показники посунули Україну на друге місце. Це перша в історії медаль для Туреччини – і відразу золота.

У фіналі вправ юніорок гімнастки з чотирьох різних країн сьогодні завоювали європейські титули. Діна Агішева із Білорусі зібрала перше золото дня у вправах зі скакалкою, згодом Поліна Каріка із України була найкращою у вправах з м’ячем. Ізраїльтянка Дарія Атаманов зібрала цілий комплект медалей: золото з булавами, срібло зі скакалкою та бронзу зі стрічкою. Також прозвучав гімн Болгарії за найкращий виступ юної Стляни Ніколової у вправах зі стрічкою. Також Ніколова виборола срібну медаль у вправах з м’ячем. Показуючи такі виступи, майбутнє покоління вносить вагомий внесок та залишає свій слід у світовій гімнастиці.